Finały Imagine Cup 2016

17-04-2016 22-05-12

W ubiegłym tygodniu, w dniach 12-13 kwietnia, odbyły się krajowe finały konkursu Imagine Cup. Od kilku już lat jestem jurorem pierwszego dnia, podczas którego wybieramy 3 najlepsze drużyny, które drugiego dnia prezentują swoje rozwiązania przed VIP Jury w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

Jak co roku, zostałem zaproszony do udziału w Komisji kategorii Innovation. Wszystkie 5 drużyn, które w tym roku zakwalifikowały się do Finałów, miało ciekawy pomysł. Implementacja była na różnym poziomie, ale też nikt nie próbował opowiadać bajek, co by zrobił, gdyby było więcej czasu – i to niezależnie od tego, czy Zespół nad projektem pracuje od kilku tygodni, czy zgłoszona do konkursu praca jest efektem wielu lat wysiłków. Tak więc mogliśmy dotknąć i obejrzeć przynajmniej całkiem funkcjonalnego prototypu/pilota każdej Propozycji.

Tak jak wspomniałem na scenie, podczas wręczania nagrody Billennium, nieco w cieniu zmagań drużynowych pozostają Mentorzy. A wg mnie, to Mentorzy są „Ojcami Chrzestymi” innowacji, programowanej przez Zespoły. Niektórych z Was spotykam już kolejny rok z rzędu i dowiaduję się, że w tym roku współpracowaliście z dużymi kilkoma grupami. Chylę czoła, to Wasz entuzjazm napędza co roku Waszych Podopiecznych!

Finały Imagine Cup to także, jak co roku, okazja do odświeżenia wielu znajomości. I jak co roku, zrobienia sobie zdjęcia na ściance z Tomkiem Wiśniewskim. Może kiedyś zmontujemy z tego slideshow? 😉

IMG_3592

Na koniec słowo do Zespołów – my nie oceniamy tutaj wyłącznie potencjału biznesowego i szans rynkowych. To tylko jeden z elementów oceny. Dlatego nie przestawajcie pracować nad Waszym pomysłem, bo może się okazać że to Wasza praca jako jedyna stanie się sukcesem komercyjnym 🙂

Co więcej, przytaczając znany przykład MySpace (zaczął jako serwis randkowy, potem przekierował się w stronę branży muzycznej), obserwujcie uważnie, jak Użytkownicy korzystają z systemu i dostrajajcie się do głosu Klientów.
Powodzenia!

 

No Comments

Post a Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.