Po konferencji Build 2016

build_logo

W ostatni piątek, 1 kwietnia, zakończyła się największa konferencja Microsoftu dla Developerów pod nazwą Build. W tym wpisie chciałbym zachęcić Was do:

  1. Krótkiej refleksji nad kierunkiem działań i rozwoju narzędzi. I nie mam tu na myśli Universal Apps, koncepcji „wielu ekranów”, ani nawet Basha w Windowsie 😉 Dla mnie na szczególną uwagę podczas tegorocznego wydarzenia zasługuje Windows Ink i genialna koncepcja na jego integrację z aplikacjami. Oczywiście nie wiadomo jeszcze, jak sytuacja będzie wyglądała w praktyce, a nie tylko na Keynocie, ale same założenia robią wrażenie.
    Drugim najciekawszym zjawiskiem jest kierunek „Bots everywhere”. W polskim Windowsie 10 nie dostrzegamy jeszcze zalet Cortany, analogicznie Apple’owa Siri nie mówi jeszcze po polsku (choć podobno jest już bardzo blisko), ale już teraz przemawia do mnie idea elektronicznego asystenta, który będzie umiał dokonać prostych czynności jak zamówienie towaru/rezerwacja usługi. Można na to spojrzeć jak na przeniesienie znanych już od lat mechanizmów EAI na poziom Botów posiadających umiejętność rozpoznawania mowy (już istniejących). Czyli generalnie mamy składniki, a to oznacza, że ta wizja wcale nie musi być tak odległa 🙂
  2. Przejrzenia nagrań sesji, dostępnych pod adresem https://channel9.msdn.com/Events/Build/2016?wt.mc_id=build_hp
  3. Zainteresowania się szczególnie jedną sesją, dotyczącą DevOps (a więc bliską mojemu sercu 🙂 ):
    „DevOps at Scale: A True Story”

No Comments

Post a Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.