TFS Power Tools i modyfikacja Work Itema

gears

Case: Dwa dni temu w ramach jednego z projektów w Billennium przyszedł do mnie kolega z pytaniem o możliwość wyświetlenia dat w szczegółach zadań w TFS. Zadania zostały zaimportowane przeze mnie z MS Projecta i faktycznie daty rozpoczęcia i zakończenia domyślnie nie pokazywały się nigdzie na formularzu zadania ani na liście zadań(screeny poniżej).

Na szczęście z pomocą TFS Power Toolsów udało mi się sprawnie temat ogarnąć i poniżej prezentuję rozwiązanie.

Najpierw widok standardowy, przed rozpoczęciem tweakowania(click na obrazku znacznie ułatwia sprawę;) ):

Jak widać, brakuje gdziekolwiek informacji o oczekiwanych datach rozpoczęcia i zakończenia zadania…

Na szczęście bardzo sprawnie i “na żywym organizmie”(czyli w locie, bez żadnych restartów, zmian w bazie danych i innych cudów) można zmodyfikować Work Itema, żeby zaczął pokazywać pożądaną informację. W tym celu wchodzimy w menu Tools->Process Editor->Work Item Types-> Open WIT from Server i po wskazaniu właściwego projektu i typu Work Itema przechodzimy do zakładki Layout. Na niej w odpowiednim miejscu (ja dla zmyłki w sekcji Classification) klikamy prawym i wybieramy opcję New Control. Następnie wypełniamy właściwości nowododanej kontrolki analogicznie jak na poniższym screenshocie:

Możemy w każdej chwili skorzystać z przycisku “Preview Form”, żeby upewnić się, ze osiągamy zamierzony efekt. Jak już wszystko będzie w porządku wykonujemy zwyczajny zapis(Ctrl+S) i zmiany natychmiast wędrują na serwer. Po przeprowadzeniu takiej przyjemnej i szybkiej akcji, formularz zadania jest wyposażony w dodatkowe pola(u mnie w trybie read only, ponieważ chcę je edytować wyłącznie z poziomu MS Projecta):

Tym samym szybciutko i bez większych problemów udało się pokazać bardzo istotna informację na formularzu.

Dodatkowo naturalnie w Work item queries można w Column Options dodać kolumny Start Date i Finish Date, żeby pokazywać w liście zadań ich terminy. Ale nadal to tylko połowa szczęścia 🙂

No Comments

Post a Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.