Quick Hint: Zdejmowanie cudzych locków z plików w TFS

conflict

Parę dni temu natknąłem się na następujący problem: chciałem usunąć branch z source control TFS, ale podczas próby wykonania takiej akcji, dostawałem komunikat, że jeden z developerów z zespołu posiada locki na plikach. Z pewnych względów developer ten nie mógł zdjąć swoich locków, więc musiałem mu trochę pomóc 😉

Z tego, co wiem, nie ma możliwości „wyklikania” zdjęcia czyjegoś locka, ale pakiet TSF power tools zawiera command line’owe narzędzie tf.exe, dzięki któremu możemy zdjąć czyjś lock. Przykładowa składnia polecenia(dokładnie takiego użyłem, włącznie z przełącznikiem /recursive, a więc „zejściem wgłąb”):
tf lock $/[ścieżka do unlocku] /lock:none /workspace:[Nazwa_workspace];[Właściciel workspace] /server:[Adres TFS] /recursive

Odpaliłem dumny i blady, że zaraz wywalę brancha, a tu w konsoli dostałem sporo(tj. przy wszystkich obrazkach i executablach) takich błędów:
TF10152: The item $/[TFSowa ścieżka do pliku] must remain locked because its file type prevents multiple check-outs.

Na szczęście i na to udało się znaleźć rozwiązanie: w ustawieniach Source Control(już z poziomu Visual Studio: Team->Team Project Collection Settings->Source Control File Types) włączamy opcję „file merging and multiple check outs” przy interesujących nas typach plików:

1 Comment

  • Marek

    17 grudnia 2010 at 10:07 Odpowiedz

    Dzięki – bardzo nam pomogłeś – hmmm znaczy sobie 🙂

Post a Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.