W oczekiwaniu na TFS 2010 Beta 2 + szybki update

conflict

Strasznie dawno nie napisałem nic nowego, a przecież działo się całkiem sporo… Poniżej kilka powodów/wykrętów 😉

1.) MTS 2009 + Speaker Idol

Miałem przyjemność uczestniczenia w tegorocznej konferencji MTS 2009 w roli eksperta na stanowisku Visual Studio/ASP.NET/WPF. Wspólnie z Szymonem Kobalczykiem odpowiadaliśmy na Wasze pytania, często skomplikowane, zabawne i ciekawe, przechodzące nieraz w masturbację umysłową 😉 Mam nadzieję, że udało nam się Wam pomóc i za rok w przypadku problemów również będziecie podchodzili do standów. Niestety, z uwagi na obowiązki eksperta nie mogłem być uczestnikiem sesji tematycznych, które, jak mi doniesiono – stały przeważnie na wysokim poziomie(chociaż część osób narzekała, że przed rokiem było lepiej, jeśli chodzi o „jest z czego wybierać”).

Mówiąc o MTS, nie mogę oczywiście pominąć konkursu Speaker Idol – przede wszystkim dzięki dla organizatorów, jury, uczestników, a także publiczności za dobrą zabawę! Naprawdę prezentowanie w sali kongresowej robi wrażenie 😉 Udało mi się zająć wysokie drugie miejsce, a wygrał Tomek Wiśniewski ze swoją prezentacją o ekranie startowym VS 2010 – Tomek, gratulacje!! Tomek skromnie twierdził, że nie przypuszczał, że to on wygra, że zgłosił się dla zabawy itd – bez dwóch zdań, pierwsze miejsce zasłużone i już!

Zachęcam każdego do spróbowania swoich sił w SI za rok. Jest to doskonała okazja do zebrania doświadczenia w prezentowaniu dla szerszej publiczności, z fancy mikrofonem zawiniętym dookoła głowy + z super wynalazkiem – ekranem wyświetlającym, co się dzieje na naszych slajdach(coś jakby odsłuch), dzięki czemu nie musimy zerkać, czy na pewno slajd się zmienił.

2.) Się dzieje… w pracy

No wiadomo, każdy może tak pomarudzić, ale na serio ostatnio mamy mocne obciążenie w zespole. W zeszłym tygodniu uruchamialiśmy produkcyjnie dla naszych klientów 3 systemy, a tu jeszcze jakieś fixy, spotkania w sprawie następnych projektów, podsumowanie kwartału, planowanie następnego…

Na szczęście ogarnęliśmy większość pomyślnie i jest już nieco spokojniej, czego dowodem jest niniejszy post 😉

3.) Się zaczęło dziać… na studiach

Zaczął się październik, zaczęły się studia… trzeba się wziąć za magisterkę, a przy okazji nie popisać się na ostatnim roku jakąś wtopą przy bieżących rzeczach:]

4.) Się szykują zmiany… prywatnie

Nie, nie żenię się 😉 ale szykują się inne duże zmiany, jak się wszystko uda zgodnie z planem, to na pewno sie pochwalę 🙂 Trzymajcie kciuki!!

No ale my nie o tym mieliśmy… TFS 2010 Beta2

Brian Keller poinformował 02.10 na swoim blogu, że TFS 2010 Beta będzie dostępna publicznie very soon i czekałem, że będę mógł lada chwila napisać „Go get it!”. A tu nic, czekamy i czekamy 😉 W komentarzach do posta u Briana można wyczytać, że subskrybenci MSDN rzucą się na Betę2 wcześniej – no to czekam i sprawdzam co jakiś czas czy to już 😉

15 października odbył sie LiveMeeting z „The TFS Setup Admin Teamem” oraz Ed’em Holloway’em(Senior Program Managerem). Niestety, nie miałem możliwości uczestnictwa z uwagi na punkt 2 wykrętów 🙂 Ktoś może miał okazję i może się podzielić wrażeniami? Albo może jest jakieś nagranie w sieci dostępne?

Tymczasem, w oczekiwaniu na release zachęcam do lektury dokumentu Exposing Team Foundation Server to the Internet.docx autorstwa Aarona Blocka.

No Comments

Post a Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.