3… 2… 1… Go! :-)

droga_small

 

No tak, nie przypuszczałem że i ja kiedyś zacznę… Oto pierwszy wpis na moim nowoutworzonym blogu, na którym chciałbym pisać o moich zmaganiach głównie z Team Foundation Serverem(chociaż mam nadzieję, że nie skończy się tylko na tym temacie).

 

A dlaczego chcę się skoncentrować głównie na tym obszarze?

Od pierwszej wersji TFS(czyli 2005), stałem się mocnym zwolennikiem tego “kombajnu”. Niektórzy twierdzą, że nie zna życia, kto nie służył w marynarce korzystał z SourceSafe’a… No to ja nie znam życia 😉 Ale używałem SVN i CVS i muszę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie dzisiaj pracy bez TFS(chociaż Source Control jest tylko jedną z wielu funkcjonalności, które stanowią o sile systemu) i powrotu do tamtych systemów kontroli wersji.

Ostatnio MS wypuścił wersję Beta kolejnej odsłony, czyli Team Foundation Server 2010 i właśnie to wydarzenie zmotywowało mnie, aby rozpocząć opisywać co nowego oferuje TFS(poza tym wiele źródeł pisało o tym co nowego w Visual Studio 2010, natomiast o Team Foundation Serverze pisze się nieco mniej – co w sumie zrozumiałe).

Mam nadzieję, że uda mi się chociaż w minimalnym stopniu spopularyzować ten bogaty zestaw narzędzi. Tak więc 3… 2… 1… startujemy!

No Comments

Post a Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.